Openluchttentoonstelling met vogelkunst in Haags Museumkwartier

5 February 2026, 15:29 uur
Den Haag & Regio
mainImage
PR
Hans Van Asch – Boulevard By Night 2024

Van fluitende mussen tot de karakteristieke Haagse ooievaar: vogels vormen al eeuwenlang een bron van inspiratie voor kunstenaars en nemen dit voorjaar de openbare ruimte in Den Haag over.

Van 19 februari tot en met 15 april is in het Museumkwartier de openluchttentoonstelling Modern Birds te zien. Aan deze buitententoonstelling werken hedendaagse kunstenaars uit Nederland, Italië, Groot-Brittannië en Zuid-Korea mee, die ieder op hun eigen wijze hun fascinatie voor vogels verbeelden in kunstwerken. Het programma is samengesteld door curator Mary Hessing.

"Vogels zijn tegelijk nabij en vertrouwd, maar ook ongrijpbaar. Zelfs wanneer ze in een kooi zitten of door de lens van een natuurfotograaf worden vastgelegd, blijft hun leef- en belevingswereld voor ons gesloten. Ze blijven een raadsel. Daarbij hebben ze het vermogen om op elk moment weg te vliegen – een vrijheid waar wij, als aan de zwaartekracht gebonden wezens, alleen maar van kunnen dromen."

Modern Birds maakt deel uit van een bredere reeks activiteiten in het Museumkwartier tijdens de renovatie van het Binnenhof. Dit programma is een initiatief van The Hague & Partners in opdracht van de gemeente Den Haag.